Zelená škola

je najväčší environmentálny program na svete určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie.   Má medzinárodný rozmer, je doň zapojených viac ako 52-tisíc škôl zo všetkých kontinentov (68 krajín sveta). Na Slovensku je v tomto školskom roku 2018/2019 zapojených do programu 345 škôl.

Viac o programe Zelená škola

Naša materská škola sa zapojila do tohto medzinárodného certifikačno-vzdelávacieho ekoprogramu v školskom roku 2018/2019. Problematike životného prostredia sa nestačí len učiť, ale je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie. Našim cieľom je realizácia dlhodobých, praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré budú mať reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia.

Priateľské vzťahy so žiakmi, pozitívna zmena myslenia a správania,

zmysluplne využitý čas, nadšenie a optimizmus.

To všetko sa spája so školami,

ktoré sú sučasťou najväčšieho vzdelávacieho programu na svete,

programu Zelená škola.

Kolégium Zelenej školy